Ziemas karaliene - HELLEBORUS

13.07.2023
news

Kad visapkārt kaili zari un kūstošs sniegs, sniega rozes dārzos un mājās rada pavasara gaidīšanas prieku. Tās pamodina dārzus no ziemas miera ar dažādām nokrāsām. Skaistie, lielie ziedi izceļas augstu virs lapām, šķirņu krāsas svārstās no baltas, sarkanas līdz pat divkrāsu kombinācijām. Sarkanās šķirnes saglabā savu krāsu ilgu laiku pēc jauno ziedu veidošanās pārtraukšanas. Šobrīd mājas lapā pasūtāmi pusgatavie augi dažādu izmēru podos. Ziemziedes norādītais ziedēšanas laiks ir aktuāls pie nosacījuma, ka temperatūra dienā ir virs 0°C. Ja tomēr ir sals, tad tā uzziedēs pēc sala perioda. Ziedi lieliski saglabājas pat zem sniega un ir vieni no pirmajiem agrā pavasara vēstnešiem. Hellebores ir ilgmūžīgas ziemcietes. Ja tām patīk vieta dārzā, tad tās tur paliks daudzus gadus. 
Sniega rozes ir viegli kopjamas, mūžzaļas un ļoti izturīgas. Tās nav prasīgas augsnes ziņā, svarīgi, lai tām tām ir pietiekami daudz vietas augšanai un lai augsne neuzkrāj mitrumu. Blakusaugi nedrīkst pārmērīgi izplatīties vai būt parāk tuvu tām, tad sniega rozes augs gan augstumā, gan plašumā, veidojot masīvus un kuplus cerus. Helleborus var stādīt jebkurā laikā, kad zeme nav sasalusi, izņemot vasaru, kad zeme var būt pārāk sausa. Sniega rozes no Ice N' Roses sērijas rada ziedošus akcentus purpursarkanā vai aveņu sarkanā un citās krāsās pat līdz vasarai, jauniem ziediem nepārtraukti aizstājot novecojušos. Pēc ziedēšanas sezonas beigām augi kalpo kā dārza struktūras akcents visu atlikušo gadu. 

Šobrīd pasūtāmi pusgatavie augi podos, savukārt jaunstādu sortiments tiks atjaunots un būs pasūtāms no 2023.gada 1.augusta.

Pamata pasūtījuma veikšanas termiņš ziemziedēm podos: 2023. gada 20. jūlijs;
Piegāde: 40. vai 43. nedēļā.

Skati: