Peonijas ar stāstu

10.09.2023
news

Peonijas ar stāstu

Šobrīd Onavas mājas lapas sadaļā Brīvie augi ir pieejami onaviešiem ļoti īpaši dārza puķu sakneņi. Peonijas ar Kanādas saknēm pie mums nonākušas pēc kādas izstādes, kurā Vilnis tām pievērsa uzmanību. Itoh sērijas peonijas zied skaistās krāsās, ir ar noturīgu, stingru augumu un labu ziemcietību. Tās tika radītas, krustojot lactiflora (parastā peonija) un suffruticosa (koku peonija), līdz ar to augs attīstās zem augsnes kā parasta peonija un virs augsnes - kā koka peonija. Tā rezultātā tiek iegūta izcila dārza peonija ar lielu dekoratīvo vērtību. Ja tā ir audzēta vairākus gadus, nav nekas neparasts, ka augs dod 50 vai vairāk ziedu. Pēc noziedēšanas Itoh peonijas lapojums joprojām ir skaists un dekoratīvs.

Iepazīstoties ar Kanādas ražotāja Planteck pārstāvi, rodas plāns, ka peonijas jāieved Latvijā.

Tiklīdz meristēmas peoniju sakneņi tika piegādāti, onavieši paši tos tepat Bulduros iepodoja, vēlāk vēlreiz pārstādīja, turpināja rūpēties, līdz Onavas Puķu dienās ieradās peoniju audzētavas Green Works pārstāvis, kurš, ieraugot jaunstādu kvalitāti un noskaidrojot procentuālos zaudējumus, bija manāmi pārsteigts, jo, redz, arī viņu saimniecībā ir šīs pašas sķirnes, turklāt no tā paša ražotāja, bet Nīderlandē šīs nemaz tik labi neapsakņojas, un zaudējumi ir stipri lielāki. Tā Green Works lūdz onaviešus paaudzēt ražu Latvijā. Aptuveni pēc 1,5 gada peoniju stādi tiek aizvesti uz Nīderlandes audzētavu, kur tās jau tika sastādītas laukā. Savukārt šogad tās tiek vestas atpakaļ mājās, nu, vai vismaz daļa no tām, jo savu tiesu Green Works jau tomēr paturēja. Lai viņiem labi aug un tirgojas, savukārt mums šobrīd mājas lapā pasūtāmi sakneņi Kanādā radītām, Latvijā podotām, Nīderlandē audzētām peonijām, kas gatavas rotāt latvieša dārzu!

Pasūti peonijas sakneņus ar piegādi 43.nedēļā. Lai mājas lapā būtu redzama sadaļa Brīvie augi un cenas, lietotājam ir jāreģisrējas vai, ja jau esi mūsu klients, – jāautorizējas. Īsi pirms piegādes onavieši atsūtīs Tev ziņu, kur varēsi izvēlēties pasūtījuma saņemšanas veidu – piegādi vai saņemšanu noliktavā.

Lai skaisti latviešu dārzi!